Jak zacząć przygodę z kartingiem?

Karting nie jest sportem zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla dorosłych. To też kapitalny pomysł na rozrywkę dla dzieci oraz dla młodzieży. Nic więc dziwnego, że wiele torów kartingowych prowadzi też zajęcia specjalnie dla najmłodszych i ma dla nich mniejsze gokarty, które zapewniają bezpieczną jazdę.

gokart3254

Już kilkulatki mogą jeździć gokartami – początkowo pod opieką instruktora albo rodzica, a potem już samodzielnie. Nauka jazdy może odbywać się w trakcie lekcji indywidualnych albo możemy wybrać szkółkę gokartową dla dzieci, której zajęcia prowadzone są zwykle raz w tygodniu lub w weekendy.

Gdy dziecko ma 3 lata
W takim przypadku nie może jeszcze jeździć samodzielnie w gokarcie, ale możemy wybrać się na tor gokartowy i pojeździć razem z nim gokartem typu Taxi. Jest to gokart dwuosobowy, w którym uczestnicy razem pokonują kolejne okrążenia. Aby dziecko mogło wziąć udział w jeździe w takim gokarcie, powinno mieć minimum 3 lata.

Gdy dziecko ma 5 lat
W takim przypadku może już jeździć samodzielnie. Możemy zapisać je na indywidualne zajęcia z instruktorem kartingu, który przekaże mu wszystkie informacje związane z techniką i bezpieczeństwem jazdy po torze.

Często już od 5. roku życia dziecko może być też zapisane do szkoły gokartowej, gdzie zdobędzie pogłębioną wiedzę oraz umiejętności dotyczące jazdy gokartami.

Gdy dziecko ma około 7-11 lat
W tym wieku dziecko może brać już udział w różnego rodzaju zawodach kartingowych odbywających się na torach zewnętrznych.

Gdy dziecko ma 12-18 lat
To także wiek dobry do brania udziału w różnych zawodach. Dziecko może też zacząć jeździć w profesjonalnym zespole i reprezentować swój klub kartingowych podczas imprez krajowych oraz zagranicznych.

Wobec tego nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z kartingiem. To doskonały wybór zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla młodzieży. Niezależnie od wieku, możemy korzystać ze specjalnych zajęć indywidualnych, a jeżeli jazda przypadnie nam do gustu, możemy zapisać się do klubu kartingowego i rozwijać swoje umiejętności.