Karting dla dzieci w Warszawie

Wprowadzenie dziecka w świat kartingu wcale nie jest bardzo skomplikowane. Obecnie coraz więcej torów kartingowych wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom wszystkich swoich klientów – również tych najmłodszych, którzy także chcą dobrze bawić się podczas jazdy gokartami.

gochild213

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy karting jest dobrym pomysłem dla dziecka. Czy nie będzie ono za małe, aby dobrze się bawić? Czy będzie bezpieczne? Czy będzie wymagało jakichś szczególnych przygotowań? Poniżej odpowiadamy na te wszystkie pytania.

Jazda gokartami – jaki jest minimalny wiek?
Zasadniczo dzieci mogą jeździć gokartami już od 4-5. roku życia. Wtedy stosuje się specjalne gokarty typu Junior, które ze względu na swoje mniejsze wymiary przeznaczone są właśnie dla dzieci. Takie gokarty mają też słabsze silniki, dlatego nie rozwijają tak wysokich prędkości jak te przeznaczone dla użytkowników dorosłych. Wobec tego jazda nimi jest bezpieczna i nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka kontuzji. Można również korzystać z lekcji indywidualnych, gdy chcemy, aby dziecko nauczyło się jeździć pod okiem profesjonalisty.

Gdy jednak dziecko jest za małe i nie może jeszcze jeździć gokartem, wtedy najlepszym wyborem będzie specjalny gokart dwuosobowy typu Taxi. Posiada on dwa siedzenia i może być używany przykładowo przez rodzica i dziecko. Możliwa jest też jazda dziecka razem z osobą z obsługi, na przykład instruktorem. Wówczas minimalny wiek pasażera wynosi najczęściej 3 lata.

Szkółki gokartowe dla dzieci
Wiele torów gokartowych prowadzi też własne szkółki gokartowe przeznaczone dla dzieci od 5. roku życia. Wówczas dzieci nie tylko jeżdżą na torze, ale również biorą udział w zajęciach teoretycznych czy spotkaniach z ekspertami, przykładowo z mistrzami w jeździe gokartami, mechanikami czy psychologami sportu. Zajęcia najczęściej odbywają się w ciągu tygodnia albo weekendowo.

Gdy chcesz również wybrać karting dla dzieci w Warszawie, sprawdź Legia Racing Club – nowoczesny tor kartingowy, na którym mogą jeździć zarówno dzieci, jak i dorośli. To idealna propozycja na rodzinną rozrywkę!