Rodzaje gokartów

wyscigi

Gokarty to niesamowita rozrywka dla każdego lubiącego szybką jazdę i adrenalinę. Jeżeli masz ochotę na wyścigowe emocje, to propozycja przeznaczona dla ciebie!

Gokarty, inaczej karty, to małe pojazdy czterokołowe wyposażone w spalinowy silnik czterosuwowy albo w silnik elektryczny. Są przeznaczone do jazdy na specjalnych torach kartingowych. Prowadzenie gokartów przypomina jazdę zwykłym samochodem. Zawodowe gokarty pozwalają na rozwijanie prędkości nawet do 190 kilometrów na godzinę, ale te używane na ogólnodostępnych torach poruszają się wolniej, w granicach do 50 kilometrów na godzinę.

Gokarty dzielimy na:

  • gokarty dla dorosłych – są projektowane z myślą o użytku przez osoby dorosłe, rozwijają większe prędkości, zazwyczaj ich moc to koło 6-8 KM, natomiast pojemność to od 200 do 270 ccm
  • gokarty dla dzieci – mają mniejszą rozmiarowo konstrukcję, ponieważ przeznaczone są dla osób niższych, poruszają się wolniej, ale bezpieczniej, ich moc to zwykle około 4 KM, pojemność to około 100-120 ccm

Ponadto wyróżniamy nie tylko gokarty jednoosobowe, ale również gokarty dwuosobowe typu Taxi, które przeznaczone są do użytku przez dwie osoby jednocześnie. Często takie gokarty wybierane są do jazdy z młodszymi dziećmi, które jeszcze nie są w stanie kierować nimi samodzielnie. Mogą być one używane również przez osoby niepełnosprawne.

Najlepsze gokarty w Legia Racing Club!
Jeśli chcemy skorzystać z toru kartingowego i pojeździć na gokartach, zwróćmy uwagę na to, aby stosowane były na nim najwyższej jakości pojazdy. Te najnowocześniejsze to nie tylko gwarancja kapitalnej zabawy dla każdego, ale również wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ wyposażone są one między innymi w specjalne systemy pochłaniające energię w razie kolizji.

Teraz możemy skorzystać z gokartów w wielu miastach w Polsce, w tym także w Warszawie na torze Legia Racing Club. To kapitalna propozycja dla każdego spragnionego emocji! Dla naszych klientów przygotowaliśmy gokarty zapewniające niezapomnianą rozrywkę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zapraszamy!